З блогу

Шлагбауми та їх несправності. Чому необхідно своєчасно проводити сервісне обслуговування шлагбаума.

У першу чергу хотілося б зауважити, що будь-який шлагбаум не має значення, якого виробника, надійний в експлуатації при правильному користуванні і своєчасному обслуговуванні.

Усі записи »

Сьогодні на ринку України представлений величезний вибір автоматики для будь-якого типу воріт. Людині, яка ніколи не стикалась з цим розмаїттям буде досить складно розібратися у всіх тонкощах і технічних характеристиках, для правильного вибору автоматичного приводу для своїх воріт. Ця стаття допоможе розглянути основні тонкощі, на які слід звернути увагу.

Для кожного типу воріт існують свої види автоматики, а саме: для секційних воріт, зсувних (відкатних) і орних воріт. Це три найбільш поширені і представлені типи воріт на ринку України.

Існує параметр, на який слід звернути в першу чергу при підборі будь-який з представлених типів автоматики це - ІНТЕНСИВНІСТЬ роботи, виражена вона в «%». Інтенсивність роботи приводу - це відношення часу руху автоматичних воріт до часу, який витрачається на один цикл роботи приводу (відкрити - постояти - закрити - постояти). Для наочності розглянемо приклади:

Приклад першийПриклад другий
Інтенсивність приводу 30%,
Час відкриття воріт 30 сек.
З цього випливає, що автоматика розрахована на 1 цикл в
100% х 30 сек. : 30% = 100 секунд
Інтенсивність приводу 50% ,
Час відкриття воріт 20 сек.
Значить час витрачений на
1 цикл = 100% х 20 сек. : 50% = 40 секунд

 

З вище викладеного можна зробити висновок, що для приватних (побутових) воріт буде досить встановити автоматику з 30% інтенсивністю, а от для воріт які використовуються на підприємствах, вже будуть потрібні приводу з інтенсивністю 50% і більше.

Виробники, виходячи з потреб, випускають автоматику для всіх видів воріт побутової та промислової серії. Потрібно обов'язково звернути увагу на те, що автоматика для промислових цілей (воріт) конструктивно відрізняється від побутової серії автоматики, більш високою потужністю і кращими характеристиками охолодження редуктора і самого двигуна.

Отже, ми розглянули загальні характеристики для основних видів ворітної автоматики. Далі ми розглянемо підбір автоматики для секційних воріт. Для гаражних секційних воріт приводи бувають ремінні, ланцюгові та вальні. Перші два види (ремінні і ланцюгові) застосовуються - для побутових гаражних воріт малого та середнього розміру зі стандартним або низьким типом підйому і висотою притолоки до 600 мм. У них, як ми згадували, зазвичай невисока інтенсивність використання. Призначення вальних приводів для воріт розміру більше середнього, великого або ж у випадках, коли висота верхньої притолоки вже більше 600 мм. Як можна помітити, що при виборі необхідної автоматики для ваших секційних воріт важливим параметром виступає площа полотна самих воріт.

Тепер розглянемо підбір автоматики для воріт або як багато їх класифікують «зсувні». Самий основний і головний параметр при виборі автоматики відкатних воріт - це вага полотна воріт. Розрахункове значення ваги полотна завжди потрібно брати з запасом в 30-50%, цей запас особливо важливий для широких прорізів, де може виникнути великий ризик перекосу полотна воріт у крайніх положеннях, ще не дійшовши до «пасток», в такому випадку приводу потрібно буде застосувати велике зусилля, щоб закінчити цикл відкривання або закривання.

Трохи складніше йдуть справи з вибором автоматики для орних воріт. Тут потрібно враховувати більше параметрів, на які слід звернути свою увагу. Якщо раніше у нас основними були вага полотна та інтенсивність, то з орними автоматикою у нас з'являється ще параметр вітрового навантаження. Хочу зауважити, що він є основоположним при виборі автоматики для орних воріт. Розрахунок її йде від ефективної площі воріт, а так само від довжини стулки. Можна врахувати ще особливості розташування ділянки, де стоять ворота, або передбачається їх монтаж, а саме зона з підвищеними або звичайними вітровими навантаженнями. Так само при виборі орної автоматики, потрібно брати до уваги на який тип опори воріт буде монтуватися привід. Для орних воріт існує два види приводів: важільні і лінійні. Як правило, важільні приводи застосовуються тоді, коли кріплення проводиться на досить широкі бетонні, кам'яні або цегляні колони або стовпи.

Коли приводи орних воріт монтуються на металеві стовпи з профільної труби або швелера, часто наші фахівці рекомендують автоматику лінійного типу, вона займає менше місця і має більш компактний вигляд. Автоматику типу важеля і лінійного типу можна монтувати для відкривання стулок як назовні , так і всередину двору. Є тільки одна незручність при установці приводів для відкривання назовні. Вона пов'язана з тим , що приводи в такому варіанті монтуються безпосередньо в проріз воріт , тим самим завужуючи проріз від 15 см з кожного боку.

На закінчення хотілося б відзначити найголовніший фактор успішної роботи розглянутими типами автоматики в цій статті. Найголовніший чинник - це якісний монтаж воріт. Будь то відкатні ( зсувні) , секційні або розстібні. Адже перекіс полотна або роликів, секцій, або неякісні і не змазані петлі стулки розгорнутих воріт призводять до значних підвищень навантажень на автоматичні приводи , а відповідно і на термін служби в цілому.

Звернувшись в компанію «Вавилон-В» наші співробітники кваліфіковано проконсультують і допоможуть з вибором автоматики оптимально необхідної для поставлених вами завдань. Наша компанія пропонує в свою чергу автоматику для наступних типів воріт:

 • відкатних;
 • орних;
 • секційних;
 • Потрібно відзначити, що всі типи автоматики мають додаткові аксесуари, які додатково покращують і полегшують використання автоматики. До них відносяться: пульти Д / У, фотоелементи (датчики руху), пристрої розблокування (за відсутності електрики), сигнальні лампи, антени і т.д.

  Автор: Дмитро Мелещенко

  Як правильно підійти до вибору автоматики для воріт

  Залишити заявку

  Введіть своє ім'я та номер телефону і наш менеджер зв'яжеться з вами!