З блогу

Шлагбауми та їх несправності. Чому необхідно своєчасно проводити сервісне обслуговування шлагбаума.

У першу чергу хотілося б зауважити, що будь-який шлагбаум не має значення, якого виробника, надійний в експлуатації при правильному користуванні і своєчасному обслуговуванні.

Усі записи »

З приходом теплої пори року більшість людей замислюється про те, як захистити свої будинки від літньої спеки. Безумовно, першими в списку можливих способів захисту стоять системи кондиціонування повітря. Разом з тим, навіть найефективніша така система не зможе впоратися зі своїм завданням на всі 100%, якщо крізь вікна проникає активне сонячне випромінювання. У таких ситуаціях на допомогу прийдуть рафштори, також носять назву "фасадні жалюзі". Що ж це таке?

Рафштори - нове слово в дизайні екстер'єрів, поступово завойовує популярність на нашому ринку. Основна особливість рафштор - їх розташування з зовнішнього боку вікон, що дозволяє їм ефективно виконувати три основні функції: захищати внутрішні приміщення від сонця і сторонніх поглядів, а також надавати стильний і сучасний вигляд зовнішній частині будівлі. Основна ідея закріплення сонцезахисної системи за межами будівлі в тому, щоб сонячні промені відбивалися від рафштор ще до їх попадання в приміщення. Це не просто значно зменшить температуру в будівлі (в середньому вона зменшиться на 5 градусів), але і дозволить уникнути появи парникового ефекту, характерного для звичних нам внутрішніх жалюзі.

Із чого ж складаються рафштори:

 1. короб, в який збираються рафштори при складанні. Найчастіше він проводиться з алюмінієвого листа;
 2. карниз, також виконується з алюмінієвого профілю, в якому розміщуються тянучі механізми і приводи;
 3. підйомна нитка, власне, керуюча рафшторами. Виготовляється завширшки не менше 6мм, і обов'язково з матеріалу, стійкого до атмосферних впливів;
 4. ламелі найчастіше виготовляються з гнучких алюмінієвих сплавів і покриваються спеціальними фарбами або лаками, що запобігають корозії;
 5. направляючий бігунок, виготовлений з поліаміду, може бути посилений скловолокном;
 6. напрямна стійка з синтетичними вставками запобігають проблеми з рухом ламелей, особливо в умовах перепадів температури;
 7. нижня щільна ламель, забезпечена додатковими заглушками і направляючими;
 8. система управління (ручна або автоматична).

Завдяки їх жорсткої і гнучкої конструкції, рафштори можна монтувати в раму вікна, у фасад будівлі, а також у укіс стінного отвору. Враховуючи це, їх можливо використовувати майже для будь-яких фасадів. Безумовно, для проектування та установки рафштор необхідно скористатися послугами фахівців.

Існують два основних типи управління рафшторами:

 1. ручне управління: підняття, опускання, зміна кута нахилу ламелей здійснюються за допомогою повороту ворота за або проти годинникової стрілки;
 2. автоматичне керування: всі вищевказані дії виконуються за допомогою спеціалізованого двигуна, яким можна керувати дистанційно з пульта або ж за допомогою вимикача.

Як ми вже говорили, для поліпшення експлуатаційних характеристик, а також для відповідності дизайнерським задумом, ламелі рафштор покриваються спеціальними фарбами або лаками, переважно порошковим методом. Стандартна палітра фарб досить велика: більшість фірм-виробників пропонують до використання мінімум 25 кольорів і відтінків фарб. Для досягнення особливого ефекту, в рамках однієї рафштори можна комбінувати кілька кольорів ламелей, що дозволяє зробити яскравий і стильний акцент.

Очевидно, що ця система володіє численними перевагами. Варто відзначити найважливіші з них:

 1. стійкість до різних механічних пошкоджень;
 2. можливість установки рафштор в будь-якому кліматі;
 3. довговічність і несприйнятливість до корозії;
 4. регулювання кількості сонячного світла, яке буде потрапляти в приміщення, а також можливість змінювати його напрямок, що суттєво допоможе при роботі за комп'ютером і перегляді TV;
 5. зниження температури в приміщенні і відповідне зниження витрат на його охолодження / кондиціонування;
 6. забезпечення шумоізоляції будинку.

Рафштори дуже прості у догляді і експлуатації: регулярне очищення водою з миючим засобом і мастило підйомного механізму спеціальними оліями допоможуть цим сонцезахисним системам прослужити дуже довго.

Якщо підсумувати, рафштори допоможуть додати затишний і одночасно з цим стильний вигляд будь-якого дому, захистивши його від надлишкових сонячних променів. Завдяки різноманітності кольорів і фактур ламелей та інших частин конструкції, вони будуть чудово поєднуватися з будь-якими фасадами будівель - як сучасних, так і класичних.

ФотогалереяЗамовити прорахунок

Рафштори | «Вавілон-В»

Залишити заявку

Введіть своє ім'я та номер телефону і наш менеджер зв'яжеться з вами!