З блогу

Шлагбауми та їх несправності. Чому необхідно своєчасно проводити сервісне обслуговування шлагбаума.

У першу чергу хотілося б зауважити, що будь-який шлагбаум не має значення, якого виробника, надійний в експлуатації при правильному користуванні і своєчасному обслуговуванні.

Усі записи »

1. Проект.

1.1. Визначаємо сторону відкату воріт.

На самому початку проекту визначаємося зі стороною відкату воріт. Для цього необхідно переконатись, що при відкаті стулки воріт на її шляху не буде ніяких перешкод, а так само не "підвищується» рівень грунту! Ще необхідно переконаєтись в достатній відстані для відкату стулки воріт разом з довжиною консолі. Ця відстань прораховується за нижче наведеною формулою (мал.1):

Т = W + 50%

(де Т – необхідна відстань відкату, W – ширина отвору між стовпами)

Відкатні ворота. Все про планування та підготовку отвору.
( мал. 1. )

Після визначення зі стороною відкату воріт часто виникає потреба в окремо стоячій хвіртці, при цьому потрібно переконатись в тому щоб стулка воріт при русі на відкриття не перекривала отвір хвіртки, тому що якщо катка відкривається в сторону відкату воріт (найчастіше це всередині двору), то є велика ймовірність пошкодження, як самої хвіртки, так і велика ймовірність травматизму людей, які входять до неї.

1.2. Визначаємо матеріал виготовлення стовпів отвору воріт і хвіртки.

У разі, коли стовпів прорізу ще немає, слід детально продумати місця їх розташування, а так само і ширину самого проїзду на Вашу територію. Слід звернути так само підвищену увагу на форму і матеріал виготовлення стовпів (рекомендації для допомоги у виборі матеріалів стовпів ми розглянемо нижче).

Продумайте спочатку, якої ширини отвір воріт ви хочете отримати, наскільки зручно Вам і Вашим гостям буде в'їжджати, і виїжджати на територію (найчастіше багато залежить від ширини вулиці, з якої здійснюється заїзд).

Потрібно відзначити той факт що під відкатні ворота можна використовувати практично любі матеріали для стовпів прорізу, так як основна вага стулки воріт доводиться на бетонну основу описану нижче.

Визначаємося з формою верхньої частини воріт.

Спочатку потрібно також визначитися з верхньою частиною воріт, так як надалі це впливає на спосіб кріплення роликів утримують стулку воріт від бокового розгойдування. При класичній формі стулки воріт тип «А» (мал.2) підготовка бетонної армованої підстави буде простою(​​стандартною).

Відкатні ворота. Все про планування та підготовку отвору.
( мал. 2. )

При виборі варіанту стулки воріт тип «Б» (дугоподібна форма) аботип «В» (Установка пік або кованих елементів) має на увазі невеликі зміни у формі і конструкції бетонної армованої підстави для відкатних воріт, так як вимагає зміни кріплення роликів бокового розгойдування. Є кілька варіантів виконання такого кріплення, тому слід консультуватися у кожному окремому випадку з фахівцем, який відповідає за виготовлення ваших воріт.

2. Підготовка стовпів і проведення армованих фундаментних робіт.

2.1. Рекомендації з підготовки стовпів.

Найпростішим варіантом виготовлення опорних стовпів виступають металеві труби і монолітні (армовані) бетонні стовпи. При цьому варіанті вся поверхня стовпів придатна для монтажу комірних (фурнітурних) комплектуючих, що не вимагають практично ніякої додаткової підготовки.

Якщо Вами було прийнято рішення виконати стовпи прорізу з пустотілої облицювальної цегли, легкого газоблоку (піноблоку) або ж пізніше обкласти декоративним облицювальним матеріалом, тоді слід в центрі (тілі) стовпа заложити заставні елементи (арматура, профільна труба), вони необхідні для монтажу тих же кріпильних (фурнітурних) комплектуючих відкатних воріт. Більш наочно можна подивитися цей варіант виконання стовпів і необхідних закладних на ( мал. 3.).

Відкатні ворота. Все про планування та підготовку отвору.
(мал. 3. )

2.2 Фундамент під відкатні ворота.

Хочу відзначити, що ( мал. 4, 5, 6 ) які ілюструють правильне виготовлення і розташування армованого бетонного підстави наведені для варіанту відкату стулки воріт в праву сторону, якщо ми знаходимося у дворі території.

Один з найпоширеніших варіантів виготовлення армованого фундаменту для відкатних воріт, при ширині отвору до 6 (шести) метрів наведено на (мал.4.).

Відкатні ворота. Все про планування та підготовку отвору.
( мал. 4. )

На наступному ( мал.5 ) показана схема виготовлення армованої бетонної підстави для прорізу більше 6 (шести) метрів. Далі показана схема ( мал.5. ) підготовки армованого фундаменту для відкатних воріт з планованою шириною отвору більше 6 (шести) метрів. Так як широкі ворота (більше 6 метрів) мають більшу парусність і вагу, їх часто (як правило) виконують з прямокутною консоллю і комплектують додатковим кронштейном роликів від бокового розгойдування і розвантажувальною пасткою. Така схема монтажу воріт дозволяє їм працювати більш стабільно і надійно.

Відкатні ворота. Все про планування та підготовку отвору.
( мал. 5. )

Тепер розглянемо підготовку армованого фундаменту для відкатних воріт з верхньою дугоподібною формою або з кованими піками, а так само з іншими декоративними елементами на (мал. 6 . ). Для такого типу відкатних воріт при виготовленні армованого фундаменту необхідно виготовити додаткову металеву опору ( з профільної труби) на якій надалі буде розташований кронштейн роликів від бокового розгойдування. На малюнку вона показана зеленим кольором. Так само при ширині такого типу більш 6 ( шести ) метрів потрібно встановити ще одну опору для додаткового кронштейна роликів від бокового розгойдування, на малюнку показана синім кольором.

Відкатні ворота. Все про планування та підготовку отвору.
( мал. 6. )

3. Проводка електричних кабелів.

3.3. Схема проводки електричних кабелів до місця монтажу електроприводу.

Для установки автоматики відкатних воріт часто достатньо вивести в передбачуване місце монтажу силовий кабель в гофре з запасом в 1 ( один) метр показано на ( мал.7. Точка 1 .). Всю іншу розводку зроблять наші фахівці. Але потрібно врахувати деякі моменти таких робіт. Вся розводка буде виконана " по зовнішній рекламі » стовпів , а живлення відповідних фотоелементів проводиться безпосередньо в самому отворі в металевій (пластиковій ) трубі або гофре яку потрібно прокласти до того як буде укладено дорожнє покриття (асфальт, плитка, бетон) в прийомі відкатних воріт (мал 7 , точка 6. ). Таке виконання не всім подобається з естетичної точки зору, тому щоб уникнути подібної проблеми необхідно при виготовленні стовпів приховати необхідну проводку всередину стовпів або під їх обробку з виведенням у необхідних місцях кінців проводів під аксесуари автоматики ( фотоелементи -точка 4, сигнальну лампу - точка 3, розподільну коробку - точка 2).

Відкатні ворота. Все про планування та підготовку отвору.
( мал. 7. )

Параметри використовуваних  кабелів

Підключаємий пристрій 

Перетин, кількість жил кабелю

 Од.вим

1

Електроживлення блоку управіння, 220В

3 x 1,5

мм²

2

Виключатель, стаціонарний

2 x 0,75

3

Лампа сигнальна

2 x 0,75

4

Фотоелементи

4 x 0,75

Увага!

Для складення докладного технічного завдання, для прокладки електропроводки потрібно докладне вивчення інструкції з монтажу обраної Вами моделі приводу (автоматики) відкатних воріт.

3.4. Про хвіртку.

При замовленні хвіртки її виконують в одному стилі з відкатними воротами. Хочу звернути Вашу увагу що при неможливості розміщення хвіртки, яка стоїть окремо із за нестачі місця або вона потрапляє в місце відкату воріт , хвіртку можна зробити вбудованою в полотно самих воріт, але все ж хвіртка, яка окремо стоїть, має ряд переваг перед вбудованим варіантом виконання. Якщо Ваші стовпи виконані не з метала , а по типу цегляних стовпів з заставами, то і для хвіртки вони повинні бути виконані в такому варіанті, лише з тією різницею , що заставні повинні бути у внутрішній площині стовпів ( мал.8. ) .

Відкатні ворота. Все про планування та підготовку отвору.
( мал. 8. )

Запам'ятайте! Для того щоб уникнути або максимально зменшити люфт стовпів хвіртки відносно один одного, потрібно обов'язково їх пов'язувати між собою армованим фундаментом. При установці в хвіртку електромеханічного замка з можливістю підключення до домофону або іншого дистанційного управління замком, потрібно завчасно передбачити його живлення, яке повинно проходити з боку розташування петель хвіртки.

Тобто, якщо у Вас розташування петель хвіртки праворуч (вид зсередини двору), як на (мал. 9.), То живлення і керування замком має бути прокладено до правого стовпа.

Відкатні ворота. Все про планування та підготовку отвору.
(мал.9.)

І навпаки, якщо у Вас петлі хвіртки розташовані зліва (вид зсередини двору), як показано на (мал.10.), То управління та живлення замком має бути прокладено до лівого стовпа.

Відкатні ворота. Все про планування та підготовку отвору.
(мал.10.)

4. Якщо Ви прочитали все, але не знайшли потрібної інформації:

  • Телефонуйте нам - проконсультуємо.
  • Запросіть нашого фахівця*

Автор: Дмитро Мелещенко

Відкатні ворота. Все про планування та підготовку отвору.

Залишити заявку

Введіть своє ім'я та номер телефону і наш менеджер зв'яжеться з вами!